DEKANAT NMP KRÓLOWEJ POLSKI W ZAWIERCIU – 17 lipca 2018

Drugi dzień „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” rozpoczął się w strugach deszczu. Kapłani pielgrzymujący o chlebie i wodzie od parafii do parafii i modlący się o nowe powołania kapłańskie i zakonne rozpoczęli swoją wędrówkę przy kościele św. Franciszka z Asyżu w Górze Włodowskiej. Na ich trasie znalazło się 8 parafii z dekanatu Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Zawierciu – łącznie niespełna 30 km.

Mówi ks. prof. Marian Duda, inicjator akcji:

Jednym z pielgrzymujących był ks. Jacek Kijas, wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Pajęcznie:

W drugim dniu „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” uczestniczyli również ks. Łukasz Mozler, ks. Grzegorz Kopyś i ks. Dariusz Kuśmierek.

Kapłani wyruszyli z parafii NMP Różańcowej i św. Franciszka z Asyżu w Górze Włodowskiej – Zdowie. Zatrzymali się kolejno: w kościele św. Bartłomieja Ap. we Włodowicach i w kościele św. Barbary w Rudnikach oraz w czterech zawierciańskich parafiach: św. Maksymiliana Marii Kolbego, NMP Królowej Polski, św. Wojciecha BM, św. Mikołaja BM.

RELACJA NA STRONIE RADIA FIAT

W strugach deszczu w intencji powołań

W dniu 2 sierpnia 2018 r. Ks. Bogumił Kowalski uzupełnił trasę pielgrzymowania w dekanacie NMP Królowej Polski z dnia 17 lipca, gdyż ulewny deszcz uniemożliwił kapłanom pielgrzymującym w dniu 17 lipca nawiedzenie parafii Miłosierdzia Bożego w Zawierciu-Blanowicach i  Trójcy Przenajświętszej w Zawierciu-Skarżycach;