DEKANAT KOZIEGŁOWSKI – 19 lipca 2018

W ramach czwartego dnia „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” księża pielgrzymowali o chlebie i wodzie po parafiach dekanatu koziegłowskiego. Czwartkowa pielgrzymka rozpoczęła się o godzinie 5.00 w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Siedlcu Dużym, a zakończyła się w Sanktuarium św. Jana Marii Vianneya w Mzykach, gdzie o 20.00 została odprawiona Msza św. w intencji powołań.

Mówi bp Andrzej Przybylski:

Jednym z uczestników około 40-kilometrowej modlitwy w drodze był ks. Tomasz Nowak, proboszcz parafii w Mzykach:

Inicjatywa modlitewna w intencji powołań kapłańskich i zakonnych potrwa do 20 sierpnia. Mówi ks. Mariusz Frukacz z Tygodnika Katolickiego „Niedziela”:

Czwartego dnia akcji pielgrzymowali: bp Andrzej Przybylski, ks. prof. Marian Duda, ks. Tomasz Nowak, ks. Wojciech Gaura, ks. Grzegorz Żywiołek, ks. Mariusz Frukacz, ks. Robert Nemś, ks. Jan Berdys i ks. Zygmunt Furgoł.

Kapłani zatrzymywali się na modlitwę w następujących parafiach: św. Marii Magdaleny w Koziegłowach, św. Jana Chrzciciela w Lgocie-Mokrzeszy, św. Antoniego z Padwy w Koziegłówkach, św. Michała Archanioła w Pińczycach, Zesłania Ducha Świętego w Winownie, św. Wawrzyńca w Cynkowie i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gniazdowie.

4 dzień „Modlitwy serc i stóp kapłańskich” zakończył się uroczystą Mszą św. w Sanktuarium św. Jana Marii Vianneya w Mzykach.

Eucharystii przewodniczył bp Andrzej Przybylski, dla którego czwartek 19 lipca był również całodniowym pielgrzymowaniem wraz z innymi kapłanami po parafiach w dekanacie koziegłowskim:

Jak mówi ks. prof. Marian Duda, inicjator akcji modlitewnej w intencji powołań, zakończenie 4. dnia pielgrzymki w sanktuarium, którego patronem jest patron kapłanów, było symboliczne:

Jednym z pielgrzymów „Modlitwy serc i stóp kapłańskich” w dekanacie koziegłowskim był ks. Tomasz Nowak, proboszcz parafii i kustosz sanktuarium św. Jana Marii Vianneya w Mzykach:

W piątek 20 lipca kapłani pielgrzymują w dekanacie porajskim, w sobotę – w blachowieńskim, a w niedzielę 22 lipca – w dekanacie św. Antoniego w Częstochowie.

RELACJA NA STRONIE RADIA FIAT

Kapłańskie pielgrzymowanie przez dekanat koziegłowski

Informacja Katolickiej Agencji Informacyjnej (KAI)

Modlitwy „serc i stóp kapłańskich” w sanktuarium św. Jana Vianneya