DEKANAT PORAJSKI – 20 lipca 2018

W ramach 5 dnia „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” pielgrzymujący i poszczący księża przemierzali teren dekanatu porajskiego.

W piątek pielgrzymka wyruszyła z parafii św. Jana Chrzciciela w Poczesnej. Mówi jej proboszcz ks. prał. Jarosław Sroka:

Jednym z pielgrzymujących był ks. Adam Polak, diecezjalny duszpasterz młodzieży archidiecezji częstochowskiej:

Dla ks. Pawła Lesiakowskiego, proboszcza parafii i kustosza Sanktuarium św. Tomasza Apostoła w Osinach, pielgrzymka jest nie tylko okazją do modlitwy w intencji powołań kapłańskich, ale również nowego spojrzenia na swoje kapłaństwo:

Ks. Jarosław Sroka, ks. Paweł Lesiakowski i ks. Adam Polak wyruszyli z Poczesnej, a następnie udali się do parafii: Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa we Wrzosowej, bł. Karoliny Kózkówny w Wanatach, św. św. Apostołów Piotra i Pawła w Nieradzie, NMP Częstochowskiej w Starczy, św. Michała Archanioła w Kamienicy Polskiej, św. Tomasza Apostoła w Osinach, NMP Matki Miłosierdzia w Jastrzębiu i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poraju. Piąty dzień pielgrzymowania zakończył się w parafii św. Jana Chrzciciela w Choroniu.

RELACJA NA STRONIE RADIA FIAT

Kapłańskie pielgrzymowanie przez dekanat porajski

 

W dniu 14 sierpnia księża: Ks. Jarosław Sroka, Ks. Maciej Modrzejewski i Ks. Paweł Lesiakowski pielgrzymowali od parafii Osiny przez parafię Poraj do par. Choroń, uzupełniając o ten odcinek pielgrzymowanie po dekanacie porajskim z dnia 20 lipca br.

Zdjęcia Ks. Maciej Modrzejewski