DEKANAT BLACHOWIEŃSKI – 21 lipca 2018

W archidiecezji częstochowskiej trwa „Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”. 21 lipca wzięli w niej udział kapłani dekanatu blachowieńskiego.

Szósty dzień inicjatywy, której celem jest modlitwa, post o chlebie i wodzie i pielgrzymowanie w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych, rozpoczął się od Mszy św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rększowicach. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. prof. Marian Duda. Następnie kapłani wyruszyli na trasę, zatrzymując się na modlitwę w następujących kościołach: św. Jacka w Borze Zapilskim-Czarnej Wsi, Najświętszego Zbawiciela, św. Michała Archanioła i św. Franciszka z Asyżu (wszystkie trzy świątynie w Blachowni), św. Maksymiliana Marii Kolbego w Aleksandrii i św. Walentego w Konopiskach.

21 lipca w „Modlitwie serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” uczestniczyli: ks. Sławomir Kaczmarek, ks. Tomasz Wrona, ks. Jacek Szczecina, ks. Sebastian Ciastek, ks. Rafał Białas, diakon Mateusz Olejnik i dr Janusz Wojtyna – asystent kapłańskiego pielgrzymowania i specjalista od wyznaczania tras.

RELACJA NA STRONIE RADIA FIAT

Kapłańskie pielgrzymowanie przez dekanat blachowieński

Zdjęcia Janusz Wojtyna