DEKANAT ŚW. ZYGMUNTA – 25 Lipca 2018

Za nami 10 dzień „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” – wielkiej akcji modlitewnej kapłanów Kościoła częstochowskiego. W jej ramach od 16 lipca do 20 sierpnia każdego dnia w innym dekanacie księża, diakoni, klerycy i świeccy pielgrzymują pieszo od parafii do parafii, modląc się i poszcząc w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

W środę 25 lipca „Modlitwa serc i stóp kapłańskich” rozpoczęła się od Mszy św. w parafii Świętej Rodziny. Eucharystii przewodniczył abp senior Stanisław Nowak, który również wyruszył na pielgrzymi szlak:

Abp Stanisław Nowak o własnych siłach lub na wózku inwalidzkim dotarł do Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze:

Inicjatorem akcji modlitewnej w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych jest ks. prof. Marian Duda, który każdego dnia uczestniczy w przynajmniej jednym odcinku pielgrzymiej trasy:

W pielgrzymowaniu po dekanacie św. Zygmunta w Częstochowie wzięli udział również paulini – jednym z nich był o. Michał Legan:

Trasę od parafii Świętej Rodziny do klasztoru jasnogórskiego przebył również o. Tomasz Tlałka, inicjator „Żywej Korony Maryi”:

Krzyż z napisem „Jezus: szukam właśnie Ciebie” niósł również ks. Łukasz Sakowski, wikariusz parafii Świętej Rodziny:

Dziś pielgrzymowali również ks. Marian Mikołajczyk, ks. Marian Wojcieszak oraz kl. Kamil Cudak.

Księża wyruszyli z Bazyliki Archikatedralnej. Zatrzymywali się przy następujących świątyniach: św. Zygmunta, św. Jakuba Apostoła, Najświętszego Imienia Maryi, na Jasnej Górze, św. Stanisława Kostki, NMP Zwycięskiej, św. św. Andrzeja Świerada i Benedykta Pustelników i Narodzenia Pańskiego.

RELACJA RADIA FIAT

Kapłańskie pielgrzymowanie przez dekanat św. Zygmunta