DEKANAT NMP JASNOGÓRSKIEJ – 27 Lipca 2018

1/3 „Modlitwy serc i stóp kapłańskich” za nami. Wielka inicjatywa modlitewna kapłanów Kościoła częstochowskiego trwa już 12 dni. Dziś kapłani pielgrzymowali po parafiach dekanatu NMP Jasnogórskiej w Częstochowie.

Mówi ks. prof. Marian Duda, inicjator akcji:

Jednym z pielgrzymujących był pochodzący z terenu naszej archidiecezji ks. Marek Pabich, który jest pracownikiem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego:

Ks. Artura Łyskowskiego, proboszcza parafii Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Myszkowie, do udziału w modlitwie w drodze zainspirowali kapłani, którzy w ubiegłym tygodniu pielgrzymowali przez dekanat myszkowski:

Jedną z parafii na trasie piątkowego pielgrzymowania była parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Mówi ks. Piotr Rutkowski, wikariusz parafii:

Kapłani pielgrzymujący w „Modlitwie serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” doświadczyli nagłych i intensywnych opadów deszczu na odcinku od parafii św. Jana Sarkandra do kościoła św. Barbary. Z kolei tuż za nim zatrzymali się na krótki postój i modlitwę w kościele seminaryjnym Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie powitał ich bp Andrzej Przybylski:

Pielgrzymowanie, choć nieco inne, w najbliższych dniach zamierza rozpocząć również ks. Konrad Kościk, wicerektor Wyższego Seminarium Duchowne Diecezji Sosnowieckiej w Częstochowie:

Dzisiejsza trasa pielgrzymia zakończyła się w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP. Jutro „Modlitwa serc i stóp kapłańskich” przejdzie przez dekanat truskolaski, a w niedzielę – miedźnowski.

Zdjęcia: ks. prof. Marian Duda, Paweł Kmiecik

Kapłańskie pielgrzymowanie przez dekanat NMP Jasnogórskiej