DEKANAT TRUSKOLASKI – 28 lipca 2018

Za nami 13. dzień „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”. 28 lipca kapłani pielgrzymowali przez dekanat truskolaski.

Wśród nich, już po raz kolejny, był bp Andrzej Przybylski, który znalazł ładną analogię między pięknem przyrody a powołaniem:

Niestrudzonym pielgrzymem jest również inicjator akcji ks. prof. Marian Duda. Mimo upału i dużego zmęczenia był w bardzo dobrym nastroju i cieszył się z faktu, że w „Modlitwę serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” włączają się kolejni księża:

Zdaniem ks. Eugeniusza Sikorskiego, dziekana dekanatu truskolaskiego i proboszcza parafii Świętej Rodziny w Pankach, taka inicjatywa jest bardzo potrzebna. Ks. dziekan wspomniał również o konieczności dawania świadectwa życia autentycznie chrześcijańskiego:

Dla wikariusza parafii w Pankach, ks. Dawida Kowalewskiego, udział w „Modlitwie serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” był realizacją Jezusowego wołania „Pójdź za Mną”:

28 lipca kapłani pielgrzymowali w dwóch grupach. Jedna z nich, po odprawieniu Mszy św., wyruszyła z parafii św. Antoniego z Padwy w Podłężu Królewskim. Druga grupa, również po Eucharystii, rozpoczęła marsz w parafii NMP Królowej Anielskiej w Kalei. Kapłani pielgrzymowali przez następujące parafie: Przenajświętszej Trójcy w Przystajni, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ługach-Radłach, Świętej Rodziny w Pankach, św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kulejach, św. Mikołaja BM w Truskolasach i św. Józefa Oblubieńca NMP we Wręczycy.

W 13. dniu „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” pielgrzymowali: bp Andrzej Przybylski, ks. prof. Marian Duda, ks. Szymon Klimczak, ks. Dariusz Żydoń, ks. Dawid Kowalewski, ks. Jan Koźmin, o. Józef Wręczycki, bernardyn i alumn Zbigniew Wojtysek.

29 lipca kapłani będą pielgrzymować po parafiach dekanatu miedźnowskiego.

RELACJA NA STRONIE RADIA FIAT:

Kapłańskie pielgrzymowanie przez dekanat truskolaski

tekst: MO

foto: ks. prof. Marian Duda, MO