DEKANAT PRASZKOWSKI – 1 Sierpnia 2018

Ponad 30 stopni Celsjusza i ponad 30 kilometrów pieszej wędrówki. Dziś „Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”, czyli wielka inicjatywa modlitewna Kościoła częstochowskiego przeszła przez parafie dekanatu praszkowskiego.

Kapłańska pielgrzymka rozpoczęła się od Mszy św. o godzinie 8.00 w Sanktuarium NMP Kalwaryjskiej w Praszce pod przewodnictwem abp. seniora Stanisława Nowaka, który już po raz piąty wziął udział w modlitwie w drodze połączonej z postem o chlebie i wodzie:

Trasa w dekanacie praszkowskim była podzielona na dwie części – abp senior Stanisław Nowak pielgrzymował po Praszce, druga grupa księży w kierunku Dalachowa przez Rudniki, Cieciułów, Żytniów, Strojec, Przedmość i Kowale Gana. Obie grupy rozpoczęły swoją drogę od praszkowskiego sanktuarium. Mówi jego kustosz i proboszcz parafii, ks. prał. dr Stanisław Gasiński:

Kapłanom pielgrzymującym w intencji powołań każdego dnia towarzyszą relikwie św. Jana Pawła II i św. Teresy od Dzieciątka Jezus, a także myśl św. Teresy na każdy dzień. O dzisiejszych słowach świętej z Lisieux [CZYT. LIZJE] mówi ks. prof. Marian Duda:

Dla ks. Szymona Gołuchowskiego, proboszcza parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie uczestniczącego po raz kolejny w „Modlitwie serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” pielgrzymowanie przez dekanat praszkowski wiąże się z modlitwą również o tych, którzy mają problem z realizacją swojego powołania:

W czwartek 2 sierpnia pielgrzymka kapłanów w intencji powołań kapłańskich i zakonnych przejdzie przez dekanat mokrski. Rozpocznie się o godzinie 8.00 od Mszy św. w parafii Miłosierdzia Bożego w Kurowie.

PK

RELACJA NA STRONIE RADIA FIAT:

Kapłańskie pielgrzymowanie przez dekanat praszkowski

I TRASA:

1. Praszka – Świętej Rodziny

14 min (1,2 km)

2. Praszka – Wniebowzięcia NMP5.

3. Przedmość – Św. Jadwigi Śląskiej

1 godz. 11 min (5,9 km)

4. Kowale Gana – Św. Wojciecha BM

II TRASA:

1. Rudniki – Św. Mikołaja

1 godz. 1 min (5,0 km)

2. Cieciułów – Miłosierdzia Bożego

50 min (4,2 km)

3. Żytniów – Św. Marcina

1 godz. 11 min (5,8 km)

4. Strojec – św. Katarzyny Aleksandryjskiej

2 godz. 6 min (10,4 km)

5. Kowale Gana – Św. Wojciecha BM

6. Dalachów – NMP Nieustającej Pomocy

 

Pielgrzymowali: abp Stanisław Nowak, Ks. St. Gasiński, Ks. Szymon Gołuchowski, Ks. Arkadiusz Wypych, Ks. Krzysztof Błaszkiewicz, Ks. Piotr Postrożny, Ks. Marian Duda