DEKANAT MOKRSKI – 2 Sierpnia 2018

„Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” jest na półmetku. Dziś zakończył się 18 dzień pieszego pielgrzymowania kapłanów od parafii do parafii połączonego z postem o chlebie i wodzie.

Inicjatywa rozpoczęła się 16 lipca i potrwa do 20 sierpnia, codziennie odbywa się ona w innym dekanacie archidiecezji częstochowskiej. Dziś kapłani pielgrzymowali przez dekanat mokrski. Inicjatorem „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” jest ks. prof. Marian Duda, który uczestniczy w modlitwie w drodze każdego dnia przynajmniej na jednym odcinku pielgrzymiej trasy:

Jednym z pielgrzymów w dekanacie mokrskim był również ks. Michał Jaskuła, który pochodzi z parafii św. Idziego z Chotowa:

Wśród pielgrzymujących w 18 dniu inicjatywy był również ks. Szymon Gołuchowski, proboszcz parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie oraz dr Janusz Wojtyna jako asystent pielgrzymki. W piątek 3 sierpnia kapłani będą przemierzali dekanat NMP Pocieszenia w Wieluniu.

RELACJA NA STRONIE RADIA FIAT:

Kapłańskie pielgrzymowanie przez dekanat mokrski

PK

Pielgrzymowali: Ks. Szymon Gołuchowski, Ks. Michał Jaskuła, Ks. Witold Bil, Ks. Paweł Marczewski, Ks. Marian Duda, dr Janusz Wojtyna – asystent pielgrzymowania + świeccy z parafii Chotów