DEKANAT ŚW. WOJCIECHA W WIELUNIU – 4 sierpnia

Nieprzerwanie od 20 dni trwa „Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”. W sobotę 4 sierpnia kapłani pielgrzymowali przez parafie dekanatu św. Wojciecha w Wieluniu.

Pielgrzymi podzielili się na dwie grupy. Pierwsza z nich rozpoczęła dzień Mszą św. w kościele św. Andrzeja Boboli w Masłowicach. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej Przybylski. W rozmowie z Radiem Fiat hierarcha nawiązał do przeżywanej pierwszej soboty miesiąca – dnia poświęconego Niepokalanemu Sercu Maryi, która jest Matką kapłanów – oraz do wspominanego tego dnia patrona kapłanów – św. Jana Marii Vianneya:

Jednym z pielgrzymujących był ks. prof. Mariusz Sztaba. Jego zdaniem trzeba wykorzystać potężne wstawiennictwo Matki Bożej i św. proboszcza z Ars:

Na trasę pielgrzymki wyruszył także dk Mateusz Olejnik, który podkreślił wartość modlitwy i pielgrzymowania we wspólnocie kapłańskiej:

W sobotę 4 sierpnia do duchownych dołączył Mariusz Książek z tygodnika „Niedziela”. Zwrócił uwagę na fakt, że kapłani są powołani spośród ludzi i dla ludzi. Modlił się również o to, aby każdy mógł odejść z tego świata u boku kapłana:

Druga grupa pielgrzymów, po odprawieniu Mszy św., wyruszyła z kościoła św. Stanisława BM w Wieluniu. Jak co dzień, trud pielgrzymki podjął ks. prof. Marian Duda. Przypomniał pewien fakt z życia św. Jana Marii Vianneya, związany z modlitwą i podróżą:

Ks. prof. Marianowi Dudzie towarzyszył ks. Janusz Parkitny, który przez kilka lat pracował w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie:

W „Modlitwę serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” włączyli się także Ks. Piotr Zieliński, ks. Roman Gmyrek i Kamil Kidawski.

Kapłani pielgrzymujący 4 sierpnia przeszli przez teren następujących parafii: św. Andrzeja Boboli w Masłowicach, św. Stanisława BM w Wieluniu, św. św. ap. Piotra i Pawła w Sieńcu, św. Mikołaja w Wierzchlesie, św. św. Joachima i Anny w Kraszkowicach, św. Franciszka z Asyżu w Toporowie, św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Mierzycach, św. Jana Chrzciciela w Łaszewie, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dzietrznikach, św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pątnowie i św. Wojciecha BM w Rudzie.

W niedzielę 5 sierpnia kapłani będą pielgrzymować po parafiach dekanatu osjakowskiego.

RELACJA NA STRONIE RADIA FIAT:

Kapłańskie pielgrzymowanie przez dekanat św. Wojciecha w Wieluniu

MO