DEKANAT DZIAŁOSZYŃSKI – 6 Sierpnia 2018

Zakończył się 22. dzień „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” – wielkiej inicjatywy kapłanów Kościoła częstochowskiego, w ramach której od 16 lipca do 20 sierpnia codziennie w innym dekanacie księża, diakoni, klerycy i świeccy pielgrzymują od parafii do parafii modląc się i poszcząc o chlebie i wodzie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

W poniedziałek 6 sierpnia „Modlitwa serc i stóp kapłańskich” przeszła przez dekanat działoszyński. Mówi ks. prof. Marian Duda, inicjator akcji:

Jednym z uczestników pielgrzymki był ks. prał. Jarosław Sroka, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Poczesnej:

Siedzibą dekanatu działoszyńskiego jest parafia św. Marcina w Siemkowicach. Opowiada o niej ks. Paweł Hadaś, proboszcz parafii i dziekan dekanatu:

Po raz siódmy w “Modlitwie serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” uczestniczył ks. Szymon Gołuchowski, proboszcz parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie:

W pielgrzymce uczestniczył również ks. Adam Martyna (proboszcz parafii św. Zofii Wdowy w Krzeczowie) oraz dr Janusz Wojtyna.

Trasa podzielona była na dwa odcinki: pierwszy rozpoczął się w Krzeczowie, drugi w Lipniku. Oba od Mszy św. o godzinie 7.00. W dekanacie działoszyńskim znajduje się 9 parafii: parafia św. Zofii Wdowy w Krzeczowie,  Krzeczów – Św. Zofii, parafia Wszystkich Świętych w Szczytach, parafia św. Marka Ewangelisty w Kolonii Lisowicach, parafia św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Raciszynie, parafia św. Marii Magdaleny w Działoszynie, parafia bł. Michała Kozala BM w Działoszynie, parafia Nawiedzenia NMP w Trębaczewie, parafia Miłosierdzia Bożego w Chorzewie, parafia św. Marcina BW w Siemkowicach oraz parafia św. Andrzeja Boboli w Lipniku. Pielgrzymi przeszli dystans 46,5 km.

Zdjęcia: ks. prof. Marian Duda, Paweł Kmiecik