DEKANAT PAJĘCZAŃSKI – 7 Sierpnia 2018

Dekanat pajęczański był celem kolejnego dnia „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”, czyli wielkiej inicjatywy modlitewnej Kościoła częstochowskiego trwającej od 16 lipca do 20 sierpnia.

We wtorek 7 sierpnia w pielgrzymce po raz kolejny uczestniczył abp senior Stanisław Nowak, który przewodniczył Mszy św. o godzinie 7.00 w parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie, a po Eucharystii wyruszył wraz z innymi kapłanami do drugiej pajęczańskiej parafii – kościoła Wniebowzięcia NMP:

Jednym z kapłanów pielgrzymujących razem z arcybiskupem był ks. Mikołaj Węgrzyn, rektor kościoła Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie i dyrektor Wyższego Instytutu Teologicznego:

Pierwsza grupa pielgrzymów po wyjściu z Pajęczna wyruszyła w kierunku Makowisk i Wąsosza Górnego. Druga grupa kapłanów rozpoczęła swoją trasę od Mszy św. w parafii św. Antoniego z Padwy w Kiełczygłowie. Mówi proboszcz parafii, ks. Bogdan Ignasiak, który sprawuje tę funkcję od 28 lat:

Jak mówi ks. prof. Marian Duda, inicjator „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” pielgrzymowanie z parafii w Kiełczygłowie było okazją do dziękowania za już odkryte w niej powołania kapłańskie i zakonne:

Druga grupa pielgrzymowała na trasie Kiełczygłów-Rząśnia-Biała Szlachecka-Dworszowice Pakoszowe. Mówi jej uczestnik, ks. Maciej Modrzejewski, wikariusz parafii św. Erazma BM w Sulmierzycach:

We wtorek pielgrzymowali również ks. Szymon Gołuchowski (proboszcz parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie), ks. Paweł Hadaś (proboszcz parafii św. Marcina w Siemkowicach), ks. Jarosław Sroka (proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Poczesnej), ks. Bartosz Lubczyński, ks. Michał Jędrzejski, dr Janusz Wojtyna (asystent pielgrzymowania) oraz Dawid Kalusche (kandydat do seminarium). Obie grupy przebyły łączną trasę około 37 km.

W środę 8 sierpnia „Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” przejdzie przez dekanat brzeźnicki.

Zdjęcia: Aleksandra Mieczyńska, ks. prof. Marian Duda, Paweł Kmiecik