DEKANAT BRZEŹNICKI – 8 sierpnia 2018

 

 

W środę 8 sierpnia w ramach 24. dnia „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” kapłani wraz ze świeckimi pielgrzymowali pomiędzy parafiami w dekanacie brzeźnickim.

Wielka inicjatywa modlitewna kapłanów Kościoła częstochowskiego rozpoczęła się od Mszy św. o godzinie 8.00 w parafii Opatrzności Bożej w Strzelcach Wielkich. Eucharystii przewodniczył bp Andrzej Przybylski:

Każdemu dniu pielgrzymowania w intencji powołań kapłańskich i zakonnych towarzyszy myśl św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Mówi ks. prof. Marian Duda, inicjator „Modlitwy serc i stóp kapłańskich”:

Po Mszy św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego pielgrzymi wyruszyli w kierunku parafii św. Marcina Biskupa i Wyznawcy w Wiewcu. Mówi ks. Alfred Piśniak, emerytowany proboszcz parafii:

Jednym z pielgrzymów był również ks. Stanisław Fit, emerytowany proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Dworszowicach Kościelnych:

W pierwszym, 6-kilometrowym odcinku, od parafii w Strzelcach Wielkich do Wiewca uczestniczyła również 20-osobowa grupa parafian:

Trasa wiodła od parafii Opatrzności Bożej w Strzelcach Wielkich, przez parafię św. Marcina BW w Wiewcu, parafię Wszystkich Świętych w Jedlnie, parafię św. Jana Chrzciciela w Nowej Brzeźnicy, parafię św. Michała Archanioła w Dworszowicach Kościelnych aż do parafii św. Barbary w Prusicku. W ramach pielgrzymowania przez dekanat brzeźnicki uczestnicy „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” przemierzyli około 35 km.

Dziś pielgrzymowali również ks. Andrzej Chwał, ks. Wiesław Sochański, ks. Tomasz Śleziak, ks. Grzegorz Kośny i dr Janusz Wojtyna (asystent pielgrzymowania).

W czwartek 9 sierpnia pielgrzymka przejdzie przez dekanat sulmierzycki.

PK

Relacja „Niedzieli” http://www.niedziela.pl/artykul/37217/Wyobrazacie-sobie-zycie-bez-kaplanow