DEKANAT ROZPRZAŃSKI – 10 sierpnia 2018

Gmina Rozprza i gmina Wola Krzysztoporska w powiecie piotrkowskim – to okolice, przez które w piątek 10 sierpnia przemierzała „Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”.

W pielgrzymce przez dekanat rozprzański nie mógł uczestniczyć abp senior Stanisław Nowak – duchowo pielgrzymował witając zbliżającą się do Częstochowy pieszą pielgrzymkę z Krakowa:

Ks. prof. Marian Duda, inicjator akcji, mówi o dzisiejszej myśli św. Teresy od Dzieciątka Jezus, której relikwie towarzyszą pielgrzymującym kapłanom:

Piątkowa pielgrzymka rozpoczęła się od Mszy św. o godzinie 7.00 w parafii Przenajświętszej Trójcy w Bogdanowie. Homilię w trakcie Eucharystii wygłosił ks. Zbigniew Biedroń:

O bogdanowskiej parafii mówi jej proboszcz, ks. Wojciech Gonera:

O swojej odpowiedzi na kapłańskie powołanie mówi ks. Tomasz Błaszczyk, wikariusz parafii w Bogdanowie:

O emocjach i myślach towarzyszących wstąpieniu do Wyższego Seminarium Duchownego mówi ks. Rafał Środa, neoprezbiter i wikariusz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Woli Krzysztoporskiej:

Jak z kolei mówi ks. Dawid Szymoniak, wikariusz parafii Narodzenia NMP w Rozprzy, wstąpienie do seminarium nie oznacza natychmiastowego zostania kapłanem – to początek głębokiego rozeznawania swojego powołania:

Uczestnicy „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” pielgrzymują od parafii do parafii modląc się, poszcząc o chlebie i wodzie oraz niosąc krzyż z napisem „Jezus: szukam właśnie Ciebie”. Mówi ks. Grzegorz Paszka, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Lubieniu:

W sobotę 11 sierpnia kapłańska pielgrzymka przejdzie przez dekanat gorzkowicki, a w niedzielę 12 sierpnia – dekanat kodrąbski.

Pielgrzymka kapłańska wyruszyła z bogdanowskiej parafii w dwóch grupach – w pierwszej uczestniczyli ks. Tomasz Błaszczyk, ks. Rafał Środa, ks. Dawid Szymoniak oraz lektorzy parafii Bogdanów. Trasa wiodła przez Wolę Krzysztoporską do Rozprzy. W drugiej grupie pielgrzymowali: ks. Wojciech Gonera, ks. Grzegorz Paszka, ks. Zbigniew Biedroń oraz lektorzy parafii Bogdanów, którzy poszli w kierunku Parzniewic, Niechcic, Mierzyna i Lubienia. Mszę św. koncelebrował także Ks. Antoni Góra

PK

Relacja „Niedzieli” http://www.niedziela.pl/zdjecia/2179/Ziarno-wolnosc-i-radosc