DEKANAT ŚW. LAMBERTA W RADOMSKU – 13 sierpnia 2018

„Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” dotarła do Radomska. W poniedziałek 13 sierpnia kapłani na czele z abp. seniorem Stanisławem Nowakiem przemierzali dekanat św. Lamberta w Radomsku.

Jak podkreśla abp Wacław Depo, metropolita częstochowski w rozmowie z Aleksandrą Mieczyńską, inicjatywa ma charakter oddolny – została ona zainicjowana przez księży częstochowskiego Kościoła:

Mszy św. na rozpoczęcie pielgrzymki przewodniczył abp senior Stanisław Nowak, uczestniczył on również – już po raz dziewiąty – w pieszym pielgrzymowaniu w intencji powołań:

Po Mszy św. pielgrzymi wyruszyli w dwóch trasach. O swoim doświadczeniu pielgrzymowania mówi ks. prof. Marian Duda, inicjator akcji, który uczestniczył w niemal wszystkich dniach „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”:

Jak mówi ks. Czesław Ptaszek, proboszcz parafii św. Szymona i św. Judy Tadeusza w Dmeninie, w odkryciu swojego powołania kapłańskiego kluczowe było świadectwo wiary innych księży:

Jednym z pielgrzymów II trasy w dekanacie św. Lamberta w Radomsku był ks. Tomasz Kanus, wikariusz w parafii św. Marcina w Kłobucku:

We wtorek 14 sierpnia „Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” przejdzie przez dekanat Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radomsku.

ALM, PK