DEKANAT GIDELSKI – 15 sierpnia 2018

Zakończył się 31 dzień „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”. W środę 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny uczestnicy pielgrzymki przemierzali dekanat gidelski.

Codziennym pielgrzymkom kapłańskim modlitewnie towarzyszy i błogosławi abp Wacław Depo, metropolita częstochowski:

Pielgrzymowanie rozpoczęło się o godz. 7.00, uczestnicy modlitwy w drodze wyruszyli przez dekanat gidelski w dwóch trasach. Pielgrzymami w pierwszej z tras byli: ks. prof. Marian Duda, ks. Janusz Wojtyla, ks. Michał Jaskuła, ks. Tadeusz Król, ks. Wojciech Kozieł. Na trasie pątnikom towarzyszyła Aleksandra Mieczyńska, Zastępca Dyrektora Radia FIAT, która rozmawiała z ks. prof. Marianem Dudą, inicjatorem akcji:

Kolejny raz pielgrzymował również ks. Janusz Wojtyla, proboszcz parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Częstochowie:

Jedną z parafii, którą odwiedzili pielgrzymujący kapłani była Bazylika Wniebowzięcia NMP będąca klasztorem ojców dominikanów. Mówi o. Paweł Biszewski, dominikanin:

Jak podkreśla ks. Wojciech Kozieł, proboszcz parafii NMP Królowej Wszechświata w Ciężkowicach, po pielgrzymce nie należy się spodziewać natychmiastowych efektów według zaplanowanego przez ludzi harmonogramu:

Dla ks. Grzegorza Kałuży, wikariusza parafii w Gidlach, uczestnictwo w pielgrzymce jest ważnym doświadczeniem duchowym:

Uczestnikami II trasy byli: ks. Sławomir Galasiński, ks. Wojciech Próchnicki, ks. Tadeusz Jarząbek, ks. Rafał Melak. Mówi ks. Sławomir Galasiński, proboszcz parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Borzykowej:

Swoimi doświadczeniami z pielgrzymki podzielił się również ks. Wojciech Próchnicki, proboszcz parafii Św. Urszuli w Soborzycach:

Pielgrzymi przemierzają kolejne dekanaty archidiecezji częstochowskiej wraz z krzyżem z napisem „Jezus: szukam właśnie Ciebie”. O tej symbolice mówi ks. Tadeusz Jarząbek, proboszcz parafii św. Mikołaja w Maluszynie:

Dla ks. Rafała Melaka, proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łysinach, udział w pielgrzymce to również doświadczenie Bożej radości:

W trakcie „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” w dekanacie gidelskim została odprawiona uroczysta Msza św. o godzinie 16.00 w parafii św. Urszuli DM w Soborzycach. Homilię wygłosił ks. Sławomir Galasiński proboszcz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Borzykowej, w której nawiązał do książki „47 lat życia” autorstwa Władysława Kluza:

W czwartek 16 sierpnia „Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” przejdzie przez dekanat kłomnicki. Akcja zakończy się w poniedziałek 20 sierpnia, pielgrzymi przejdą jeszcze kolejne przez dekanaty: mykanowski, mstowski, olsztyński i żarecki.

ALM, EW