DEKANAT KŁOMNICKI – 16 sierpnia 2018

Trwa wielka inicjatywa modlitewna i pokutna kapłanów Kościoła częstochowskiego w intencji powołań kapłańskich. W jej ramach od 16 lipca do 20 sierpnia codziennie w innym dekanacie biskupi, księża, diakoni, klerycy i świeccy pielgrzymują od parafii do parafii modląc się i poszcząc.

W czwartek 16 sierpnia uczestnicy „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” przeszli przez dekanat kłomnicki. Pielgrzymów modlitewnie wspiera i błogosławi abp Wacław Depo, metropolita częstochowski:

Czwartkowe pielgrzymowanie rozpoczęło się od Mszy św. w parafii św. Wawrzyńca DkM w Borownie. Dla abp. seniora Stanisława Nowaka, który przewodniczył Eucharystii, był to już 10 dzień uczestnictwa w „Modlitwie serc i stóp kapłańskich”:

Po Mszy św. kapłani rozpoczęli pielgrzymkę w dwóch grupach. Trasa pierwszej z nich wiodła z Garnka przez Kłomnice, Rzerzęczyce do Witkowic. Druga grupa wyruszyła z Borowna w stronę Kruszyny, Widzowa i Zawady. Łącznie obie grupy przemierzyły ponad 30 km.

Modlitwa w drodze w intencji powołań jest połączona z postem o chlebie i wodzie. Czy zachowanie go jest trudne podczas pieszego przemierzania dziesiątków kilometrów? Mówi ks. prof. Marian Duda, inicjator akcji, który pielgrzymuje niemal w każdym dniu „Modlitwy serc i stóp kapłańskich”:

O swojej parafii i doświadczeniu pielgrzymowania mówi ks. Tomasz Dyjan, proboszcz parafii św. Stanisława BM w Witkowicach:

Dziś pielgrzymowali również: ks. Grzegorz Dybaś, ks. Paweł Wróbel (jun.), ks. Jakub Raczyński i dr Janusz Wojtyna.

Akcja zakończy się w poniedziałek 20 sierpnia. Do tego czasu pielgrzymi przejdą jeszcze kolejne cztery dekanaty: mykanowski, mstowski, olsztyński i żarecki.

PK