DEKANAT MYKANOWSKI – 17 sierpnia 2018

Wierzchowisko, Lubojna, Rybna, Cykarzew, Rudniki, Kościelec i Mykanów – to miejscowości, przez które dziś przeszła „Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”. Był to 33 dzień trwającej od 16 lipca wielkiej akcji modlitewnej kapłanów Kościoła częstochowskiego, w ramach której księża, diakoni, klerycy i osoby świeckie pielgrzymują od parafii do parafii każdego dnia w innym dekanacie modląc się i poszcząc o chlebie i wodzie.

Mówi ks. prof. Marian Duda, inicjator akcji:

Kapłani pielgrzymowali w dwóch trasach. Pierwsza z nich rozpoczęła się od Mszy św. w parafii Miłosierdzia Bożego w Rudnikach. Jednym z jej uczestników był proboszcz parafii, ks. Zdzisław Simiński:

Po Eucharystii w Rudnikach kapłani wyruszyli w kierunku Kościelca i Mykanowa. Jak mówi ks. Andrzej Pękalski, proboszcz parafii św. Leonarda Opata w Mykanowie, informacja o „Modlitwie serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” przekazana podczas niedzielnych ogłoszeń duszpasterskich spotkała się z zainteresowaniem parafian:

Jedną z parafii, które odwiedzili pielgrzymujący kapłani była parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Kościelcu. Jak mówi jej proboszcz, ks. Władysław Walczak, na terenie miejscowości w trakcie drugiej wojny światowej miało miejsce niezwykłe zdarzenie:

Druga trasa rozpoczęła się od parafii Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Wierzchowisku, skąd pielgrzymi dotarli do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubojnie. Tam o godzinie 8.00 rozpoczęła się Msza św. Mówi ks. Robert Rajczyk, proboszcz parafii:

Homilię podczas Eucharystii wygłosił ks. Szymon Gołuchowski, proboszcz parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie, który wielokrotnie pielgrzymował w kapłańskiej pielgrzymce:

W pielgrzymce uczestniczył również ks. Rafał Wujec, który w latach 2009-2018 był misjonarzem na Kubie i w Ekwadorze:

Po Mszy św. w Lubojnie pielgrzymi wyruszyli w kierunku Rybnej i Cykarzewa.

Do zakończenia „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” pozostały 3 dni: w sobotę kapłani będą pielgrzymować przez dekanat mstowski, w niedzielę – olsztyński, a w poniedziałek – żarecki.

PK