DEKANAT MSTOWSKI – 18 sierpnia 2018

Parafia św. Otylii w Rędzinach – to miejsce rozpoczęcia 34 dnia „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”. W sobotę 18 sierpnia kapłańska pielgrzymka po parafiach całej archidiecezji częstochowskiej przemierzała dekanat mstowski.

Duchowym pielgrzymem w „Modlitwie serc i stóp kapłańskich” jest abp Wacław Depo, metropolita częstochowski:

Pielgrzymka rozpoczęła się od Mszy św. o godzinie 8.00, krótkie kazanie w jej trakcie wygłosił ks. Zbigniew Zalejski, proboszcz parafii św. Stefana Węgierskiego w Skrzydlowie – nawiązywał on do dzisiejszej Ewangelii, w której Pan Jezus mówi „Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie”:

Jak mówi ks. Zalejski, uczestnictwo w kapłańskiej pielgrzymce jest ważnym doświadczeniem:

Po wyruszeniu z parafii w Rędzinach pielgrzymi poszli w kierunku parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Koninie, a następnie do parafii Wniebowzięcia NMP w Mstowie, parafii NMP Nieustającej Pomocy w Małusach Wielkich, parafii Opatrzności Bożej w Krasicach i parafii św. Stefana Węgierskiego w Skrzydlowie. O znaczeniu pielgrzymowania serc i stóp kapłańskich mówi ks. prof. Marian Duda, inicjator akcji:

„Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” zakończy się w poniedziałek 20 sierpnia w dekanacie żareckim. Msza św. na zakończenie 36-dniowej pielgrzymki kapłańskiej zostanie odprawiona o godzinie 12.00 w parafii św. Jana Berchmansa w Gorzkowie-Trzebniowie. W modlitwie w drodze w dekanacie mstowskim uczestniczył proboszcz gorzkowskiej parafii, ks. Bogumił Kowalski:

W dekanacie mstowskim kapłani pokonali około 25 km. W niedzielę 19 sierpnia pielgrzymka przejdzie przez dekanat olsztyński.

PK