Alumni IV. Roku WSDACZ w pielgrzymce do Gorzkowa

W dniu 4 września br. w godzinach popołudniowych do domu świętego Jana Berchmansa, Dominika Savio Stanisława Kostki, Alojzego Gonzagi w parafii Gorzków-Trzebniów przybyli klerycy z IV roku WSD Archidiecezji Częstochowskiej. Posługiwali oni podczas mszy świętej w czasie której przedstawialiśmy Bogu ich intencje. Jak powiedział w imieniu swoich kolegów kleryk Paweł, przybywają oni w to miejsce, aby zawierzyć Bogu przez wstawiennictwo czczonych tutaj Młodych Świętych siebie samych, swoje Seminarium, wszystkie sprawy Kościoła częstochowskiego i aby prosić świętych kleryków o silną wiarę dla siebie na okres swojej formacji do kapłaństwa.

Wyrazili także pragnienie, by po otrzymaniu święceń kapłańskich, mogli tu przybywać wraz z ministrantami i lektorami, którzy będą powierzeni ich pieczy, aby wskazywać na przykłady tych, którzy usłyszawszy wezwanie Jezusa „Pójdź za Mną” nie odeszli smutni, lecz odpowiedzieli na nie z radością.

Modlitwą swoją alumni objęli także rodziny, bo to właśnie z nich, jako pierwszej szkoły wiary, wywodzą się powołania do kapłaństwa.


Pielgrzymka zakończyła się ucałowaniem krzyża, który na barkach kapłanów przemierzał tego lata wspólnoty parafialne naszej archidiecezji w ramach inicjatywy „Modlitwa serc i stóp kapłańskich”.

Ks. Proboszcz Bogumił Kowalski dziękuje alumnom-p[pielgrzymom za ich obecność i świadectwo wiary.