Trwanie na modlitwie o powołania parafii św. Jana Berchmansa w Gorzkowie-Trzebniowie

Prosimy Jezusa o dar powołań

Peregrynacja krzyża „Jezus. Szukam właśnie Ciebie” w parafii pw. Jana Berchmansa w Gorzkowie – Trzebniowie

„Effata”. „Otwórz się”. Jezus z miłością szuka właśnie Ciebie. Szuka Twojej bliskości; pragnie być z Tobą, ubogacać Cię i kochać. Czeka na Twoją miłość. Żywy Bóg – Jezus Chrystus wciąż poszukuje, wędrując po drogach świata. Wędruje także drogami Gorzkowa Nowego, Gorzkowa Starego, Ludwinowa, Trzebniowa, Gór Gorzkowskich, czyli po terytorium parafii pw. Jana Berchmansa w Gorzkowie-Trzebniowie.

Wierni wraz ze swoim proboszczem ks. kan. Bogumiłem Kowalskim pragną otworzyć Jezusowi swoje domy i serca i prosić Go o dar powołań; powołań do świętości rodzin, powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, powołań do grupy ministrantów i lektorów. Modlą się także w intencji zainicjowania w parafii Ruchu Światło-Życie i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Oprócz modlitwy, tej podjętej w pierwszy czwartek miesiąca, zarówno parafialnej jak i kapłańskiej (księży z dekanatu żareckiego), w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w dniu 14 września w rodzinach rozpoczęła się w parafii peregrynacja krzyża z napisem: „Jezus. Szukam właśnie Ciebie”.

Po mszy św. odprawionej przez ks. proboszcza o godz. 17.00 krzyż przyjęła pierwsza rodzina na całą dobę. Domownicy wspólnie odmawiają Koronkę do słów: Jezu, Ty się tym zajmij”  oraz trwają na modlitwie indywidualnej. Następnego dnia o godz. 18.00 krzyż został przekazał kolejnej rodzinie. Według takiego schematu peregrynacja odbywać się będzie przez kolejne tygodnie, z przerwami  od 30 października do 2 listopada, od 30 grudnia do 3 stycznia 2019 r.

Inicjatywa powyższa stanowi odpowiedź na apel abp. Wacława Depo zapraszający do „Modlitwy zgiętych kolan”. Dlatego wspólnota parafii pw. Jana Berchmansa w Gorzkowie – Trzebniowie wpatruje się w krzyż Jezusa w swoich domach i z ufnością w Jego wszechmoc zawierza Mu swoje życie.

Beata Pieczykura/Niedziela

Koronkę „Jezu, Ty się tym zajmij” odmawia się na zwykłym różańcu.
Przed rozpoczęciem zaczynamy od pozdrowienia naszego Pana: „Witaj, Panie, dobrze że jesteś, witaj Zbawicielu, czekaliśmy tu na Ciebie, dobrze że przyszedłeś”.
Znak krzyża: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.
Podajemy intencję: o dar powołania do świętości naszych rodzin, o dar powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, o dar nowych ministrantów, lektorów, o dar założenia w naszej parafii Ruchu Światło-Życie”, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
„Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo”, „Wierzę w Boga”
Na dużych paciorkach:
„Jezu mój, święć się imię Twoje w mojej potrzebie,
Jezu mój, przyjdź Królestwo Twoje w mojej potrzebie,
Jezu mój, bądź wola Twoja w mojej potrzebie”. (1x)
Na małych paciorkach:

„Jezu, Ty się zajmij nami i naszymi potrzebami”. (10x)
Na zakończenie modlitwy:
„Święty Boże, Święty mocny, Święty nieśmiertelny,
zmiłuj się nad nami i nad naszymi problemami”. (3x)
Znak krzyża: W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.